Yeni yıl kararları


Merhaba herkese,
2014 biterken kendimi bu yıl ne yaptım, ne yapmadım düşünürken buldum. Açıkçası bu yıl pek bir şey yapmamışım. Yengeç burcu bu sene yardıracak diyorlardı, yardırmadı. 2015 neler getirir bilemem ama Mete’yle tanışmam dışında önemli pek bir gelişme yaşamamışım gibi geliyor. Mete’yle tanışmam ve ilişkimizin başlaması yeter de artar bile zaten (buraya kalp gelecek ancak klavyemde bulamıyorum gerekli sembolleri).

Biten sene benim için iş görüşmeleri ile geçti, hepsinde ayrı ayrı sinir krizlerine girerek hayatımda yaşamadığım duyguları tattım. Gerek teklif edilen saçma maaş ve çalışma koşulları olsun, gerek hadsizce sorulan mülakat soruları olsun, daha önce hiç yaşamadığım salaklıklara maruz kaldım.

Sosyal olarak da oldukça kesat geçen bir seneydi. Kısmen maddi, biraz da şahsi sebeplerden ötürü iyice domestik bir insana dönüştüm ve bu durumdan memnun değilim. Yeni senede umarım kendimi daha fazla heyecan verici etkinliğin içinde bulurum.

Bu senenin özeti sanırım ‘KİLO ALDIM’ olarak kayıtlara geçebilir, Zayıf başladığım 2014 yılını dombik bitiriyorum. Kilo aldım, bir iki kilo verdim, sonra geri aldım, bu şekilde dev bir kısır döngü içinde uğraştım durdum. Sonuç olarak yine kendimi salmış haldeyim, gerçekten kendimi çekemiyorum artık. Uğraşamayacağım. İstediğiniz kadar ‘şişman, kilo mu versen?‘ diyebilirsiniz tek bir diyeceğim var o da, fuck dis life.


Featured imageYeni Yıl Kararları

Normalde yeni yıla girerken karar falan almam, genel olarak karar almayı ve geleceğe yönelik plan yapmayı tercih etmiyorum, artık zamanında nasıl planlarım gerçekleşmediyse, hayal kırıklığına doymuşum sanırım. Ama bu sene bir değişiklik yapayım dedim ve kendi kendime bir kaç karar aldım. Bakalım belki iyi bir mojo yaratırız ve bütün planlarım yolunda gider.

  1. Spora özellikle reformer pilatese başlayacağım, madem rejim yapamıyorum bari spor yapayım. Çok iyi bir yer buldum sanırım, başladığımda kendi deneyimlerimi yazarım gitmek isteyen olursa.

  2. Uyum sağlamaya çalışmak ve bastırılmış bir memnuniyetsizlik yaşamak yerine, ki bu çevrem için de oldukça haksız bir durum, yalan söylemek gibi bir şey, isteklerimi ve memnuniyetsizliğimi açıkça belirtmeye karar verdim. 

  3. İş görüşmelerinde takındığım çok hevesli ve işi çok isteyen tavrımdan da vazgeçiyorum, en son ağzıma sıçan kurumsal kaltaktan sonra düşündüm ki, görüşmeye gittiğim hiç bir işi aslında istemiyorum, yok yere kendimi tokatlatmayacağım. İstediğim işi alacaksam, kendim olduğum için alırım. Mülakat tekniklerine de kafam girsin.

  4. Anneannemle ve ailemle daha çok zaman geçireceğim, bu sene onları çok ilgisiz bıraktım. Özlüyorum ve bugünün yarını olmayabilir, zamanı iyi değerlendirmek lazım.

  5. Başkalarının söylediklerine direkt olarak tepki gösteriyorum, umrumda değil diyorum ama gerçekten umrumda olmasa tepki göstermem yani değil mi? Kendime cool points ekleyerek biraz daha özenli olacağım kimi dinlediğim konusunda.

  6. Aldığım bir diğer yapıcı eleştiri de, her şeye bir bahane bulmam hususunda. Bahane buluyor gibi hissetmiyordum aslında kendimi, yaptığım şey ortayol bulmak. Mesela atıyorum, bir şey yaptım ve bundan birileri rahatsız, şikayet ediyor, kendimi açıklayarak her türlü haklı konuma getirebiliyorum. Aslında haklı olduğuma inanıyorum da ama sanırım cidden her konuda bu kadar haklı olmak imkansız. Arada sırada haksız olmaya karar verdim. Egoya bakar mısın şu an bile kimseye hak vermiyorum, süperim!

  7. Bu sene daha çok kitap okuyacağım, Ales’e daha sıkı hazırlanacağım ve geleceğime odaklanacağım. Ciddi bir plan yapmam gerekiyor.


Spor kısmı gelecek aylarda yalan olabilir her yıl olduğu gibi ama geri kalanında kararlıyım. Zaten empati yapmayı bırakıp daha rasyonel düşünmeye başlarsam kalanı hallederim gibime geliyor.

Sizin yeni yıl kararlarınız neler, spora rejime başlıyor muyuz?

Berrak

Yeni yıl kararları” üzerine 2 yorum

  1. spor evet her haftabaşı aybaşı olduğu gibi hevesliyim başlıcam falan ama üşenirim yine ben. Asıl 2 ve 6. Maddelerde vurdun beni. Onları yapabilirsem ne ala memleket! Yani her zaman farkındalık da yeter dedim kendi kendime ama artık harekete geçip eyleme dökmem gerek sanırım.

    Beğen

yorumunu paylas!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s