İstanbul Şişman Guide: Aşırı Dünya Mutfakları Serisi


Merhaba herkese,

Öncelikle uyarımı yapayım, hamileler ve rejimdekiler acilen çıkış yapsın çünkü muhtemelen daha önce adını bile bilmediğiniz yemeklerin ağız sulandıran görselleriyle bezeli bir seriye başlayacağım.

Şimdi düşününce görsellerin bazıları tahmin ettiğim kadar ağız sulandırıcı olmayabilir, yemek gelir gelmez saldırmak için sabırsızlanan kişiler olduğumuz için fotoğraflara gereken özeni gösterebildim mi emin değilim. Ama arasanız da bulamayacağınız bu restoran listesi tüm iştahlı takipçilerimin ilgini çekecek diye düşünüyorum.

2016-04-18-20-59-49.jpg

Serinin konusuna gelince;

İstanbul’da olduğum süre zarfınca Ortadoğu uzmanı erkek arkadaşım Onur Bey’ciğim ile Dünya ve genellikle Balkanlar ve Ortadoğu mutfağı ile bezeli lokantalar aradık ve bulabildiğimiz ve zamanımızın yettiği kadarıyla bu bilinmezliklere doğru göbek bölgesinde toplanacak şekilde yolculuklar yaptık. Yazarken bile hala o kadar heyecanlanıyorum ki saçma sapan cümleler kuruyor olabilirim, kusura bakmayın. Mesela bu paragrafın ilk cümlesi pek olmadı gibi, ama heyecanımı iyi yansıttığı için düzeltmeyeceğim.

Eğer siz de İstanbul’da saklı gizli kalmış bu restoran ve mutfakları denemek isterseniz bu seriyi takip etmenizi tavsiye ederim, zira biz her lokantada ayrı keyif aldık, değişik yemekler tattık, yeni baharatlarla tanıştık, bir iki kilo aldık, genellikle çok az hesap ödedik ve hiç birinde motoru bozmadık.

2016-04-27-02.15.19-1.jpg.jpeg

Motoru bozmamış olmamız önemli bir detay.


 

2016-04-27-02.19.44-1.jpg.jpeg

Bu akşam ilk yazıyı yayınlayacağım seriye üstte gördüğünüz mekan-dükkan sekmesinden ulaşabilirsiniz.

 

yorumunu paylas!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s